Mezinárodní týden neslyšících 23. 9. – 29. 9.

Praha, 21. září 2019 – Dne 23. 9. 2019 až 29. 9. 2019 oslavujeme ve všech zemích Mezinárodní týden neslyšících. Iniciativa Světové federace neslyšících je oslavována různými aktivitami neslyšící komunity na celém světě a její tradice sahá až do roku 1958. Každý poslední týden v září v celku neslyšící na celém světě pořádají různé akce ve znamení lidských práv neslyšících. V pondělí 23. 9. 2019 je též oslavován od roku 2018 Mezinárodní den znakových jazyků. Pro letošní rok si Světová federace neslyšících vybrala téma „ Právo na znakový jazyk pro všechny!“.  Každý den Mezinárodního týdne neslyšících bude mít své téma práva znakového jazyka pro určitou skupinu. V pondělí ve znamení práva na znakový jazyk pro všechny, úterý ve znamení práva na znakový jazyk pro děti, středa ve znamení práva na znakový jazyk pro seniory, čtvrtek ve znamení práva na znakový jazyk pro osoby s hluchoslepotou, pátek ve znamení práva na znakový jazyk pro ženy, sobota ve znamení práva pro LGBTIQA+ neslyšící a neděle pro neslyšící uprchlíky.

Českomoravská unie neslyšících jako člen Světové federace neslyšících realizuje prostřednictvím České unie neslyšících pro každý den akce, které jsou přístupné veřejnosti se zajištěnou komunikační podporou.

Informace o akcích realizovaných v tomto týdnu:

Videočlánek k akci realizované v tomto týdnu:

Mezinárodní týden neslyšících 2019

Příští týden začíná Mezinárodní týden neslyšících a Mezinárodní den znakových jazyků. Co vše jsme si pro Vás připravili najdete ve videu… #IDSL2019 #IWD2019POZOR!! V úterý jsou dvě akce ve stejný čas. V 10 hodin bude divadlo pro NEJMENSI DETI a stejně tak v 10 hodin bude prohlídka Náprstkova muzea pro školní děti. DĚKUJEME.

Posted by Česká unie neslyšících Praha on Wednesday, September 18, 2019
Videočlánek o Mezínárodním týdnu neslyšících