Naši lektoři ZJ Moravskoslezský kraj

Mgr. Zuzana Dluhošová

Vedoucí

Jmenuji se Zuzana Dluhošová a v České unii neslyšících pracuji od března 2016 jako vedoucí SAS, vedu také kreativní kurzy. Od malička jsem nedoslýchavá. Komunikuji v mluvené řeči i v českém znakovém jazyce, díky tomu mohu působit jako tlumočník v ČZJ. Vystudovala jsem magisterské dvouoborové studium Učitelství speciální pedagogiky a výtvarné výchovy na Masarykově univerzitě v Brně. Po ukončení studia jsem pracovala jako asistentka pedagoga na Základní škole pro sluchově postižené v Řečkovicích v Brně. Od září 2016 jsem pracovala jako učitelka výtvarné výchovy na základní škole Karla Pokorného v Ostravě – Porubě. Ve volném čase se věnuji malování, své malby a ilustrace příležitostně vystavuji. V současné době jsem na mateřské dovolené.

Stanislava Bartáková

zástupce vedoucího a lektorka českého znakového jazyka

Jmenuji se Stanislava Bartáková a jsem neslyšící od narození. V Čun pracuji od roku 2014 jako lektorka znakového jazyka, pracovník v sociálních službách a předsedkyně Čmun. Vystudovala jsem Střední školu uměleckou, obor keramika s maturitou. Volný čas ráda trávím prací na zahradě, jízdou na kole a také si ráda povídám s přáteli.

MgA. Michaela Kosiecová

odborný pracovník a lektorka českého znakového jazyka

Jsem neslyšící herečka, tanečnice a akrobatka na šále. Pracuji jako asistentka pedagoga a lektorka ČZJ. Absolvovala jsem magisterský obor Výchovná dramatika Neslyšících na Divadelní fakultě JAMU v Brně. Můj každodenní život trávím ve světě ticha. Nikdy nebudu slyšet. Zní to smutně? Kdepak, mám oči a očima vnímám hudbu. Mou inspirací je příroda a pohyby v ní. Tanec je pro mě relaxace. Od malička hodně cestuji a vystupuji na různých akcích pro slyšící i neslyšící publikum. Například na festivalech pantomimy Neslyšících, na divadelních festivalech. Účinkovala jsem například na festivalech v USA, v Číně, Švédsku, Finsku, Rakousku, Turecku, Řecku atd. Mou poslední dlouhodobou akcí byl německý projekt „On-label“.

Irena Přibilová

lektorka českého znakového jazyka

Jmenuji se Irena Přibilová a jsem neslyšící od narození. Pracuji v České unii neslyšících od roku 2015 jako lektorka českého znakového jazyka. Volný čas ráda trávím ve společnosti svých přátel. Ráda také cestuji, plavu nebo lyžuji.