Náš tým CSS ČUN Praha SAS

Marie Franková

vedoucí CSS ČUN Praha SAS a pracovník v sociálních službách

Jmenuji se Marie Franková a pracuji jako vedoucí Sociálně aktivizační služby v České unii neslyšících od srpna 2021. Narodila jsem se těžce nedoslýchavá a díky intenzivní logopedické péče je můj mluvený jazyk na dobré úrovni.

Na základní školu jsem chodila do specializované školy Ječná se sluchově postižením. Poté jsem se přesunula na střední školu hotelovou, kterou jsem úspěšně odmaturovala v oboru hotelnictví a turismus.

S neslyšícími mám dobrý vztah. Od dětských let moje neslyšící babička brávala do České unie neslyšících. Díky těchto zkušeností a mou povahou pomáhání druhým stranám je tato práce pro mě naplňující.

Žila jsem čtyři roky v Anglii, kde jsem dělala Au-pair. Posílila jsem se v anglickém jazyce a zároveň jsem se naučila Britský znakový jazyk. Byla to skvělá zkušenost a do budoucna se to bude vždycky jakýsi způsobem hodit.

Mezi mými záliby patří cestování, vaření, jóga a posezení s přáteli.

Marie Jirkovská DiS.

sociální pracovník

Jmenuji se Marie Jirkovská a v České unii neslyšících pracuji od listopadu roku 2019 jako sociální pracovník. Celý můj profesní život je založen na kontaktu s lidmi v různých odvětvích, včetně oblasti sociální péče. Problematika neslyšících mi byla vždy blízká, což postupně vedlo k myšlence porozumět životu i jazyku neslyšících. Delší dobu se učím český znakový jazyk a jako nejdůležitější považuji pomoc neslyšícím v komunikaci s okolním světem. Hledala jsem uplatnění v této oblasti a práce v České unii neslyšících mi moje přání plně splňuje. Zde se mohu dále vzdělávat a prohlubovat zkušenosti. Ve volném čase ráda čtu, trávím čas s rodinou nebo přáteli, věnuji se zahrádkářským činnostem a cestování.

Mgr. František Šmolík

sociální pracovník

František

Jmenuji se František Šmolík a pracuji jako sociální pracovník v České unii neslyšících od dubna 2008.
Vystudoval jsem magisterské studium Sociální politiky a Sociální práce na Masarykově univerzitě v Brně. Již od svých 9 let jsem věděl, že se budu chtít naučit český znakový jazyk po zhlédnutí Televizního klubu neslyšících. Sám mám oboustrannou praktickou hluchotu kompenzovanou sluchadly a s neslyšícími komunikuji v českém znakovém jazyce. Život mě zavedl do komunity neslyšících. Mou specialitou v SAS ČUN Praha z.ú. jsou finance a vedu kurz „Moje peněženka“.

Andreas Hubáček

pracovník v sociálních službách

 Jmenuji se Andreas Hubáček a nyní pracuji, jako pracovník v sociálních službách v České unii neslyšících od ledna roku 2022. Vystudován jsem v oboru informační technologie na střední škole prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě. Nechal jsem si udělat kurz českého znakového jazyka (Česká unie neslyšících), kde jsem dokončil nejvyšší IV. Modul. Mým cílem je pomáhat neslyšícím v jakémkoliv směru a to mě nakoplo k dalšímu kurzu, tedy pro pracovníka v sociálních službách. Vztah k neslyšícím je mi blízký z důvodu toho, že mám oboustrannou hluchotu a větší část života se pohybuji mezi neslyšícími, kde se snažím pomáhat i trošku jim usnadnit život. Teď je ze mě oficiálně pracovník v sociálních službách a uživatelům mile rád pomůžu, co se týče sociálních věcí. Komunikovat se mnou můžete různými způsoby, mluveným jazykem, znakovanou češtinou, znakovým jazykem nebo odezíráním.Koníčky mé jsou sporty, bez kterých nedám ani ránu, ale opravdu mými kamarády jsou míče fotbalové tak i futsalové, při kterých jsem se dostal do reprezentace neslyšících.

 

Mgr. et Mgr. Iva Hay

skupinové aktivity

Iva

Jmenuji se Ivana Hay Tetauerová, v České unii neslyšících jsem pracovala již dříve jako šéfredaktorka časopisu Unie (v letech 2005-2006), nyní pracuji v redakci Unie jako redaktorka a též jako lektorka anglického jazyka pro neslyšící. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, dvojobor Speciální pedagogika – výtvarná výchova a na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze obor Čeština v komunikaci neslyšících. Mám zkušenosti s životem v Anglii, kde jsem v rámci výměnného projektu studovala na univerzitě ve Wolverhamptonu, obor ilustrace pro děti a mládež, ilustrace do časopisů, BSL (British Sign Language = Britský znakový jazyk) a angličtinu. S Martinem Novákem jsme v minulosti též zorganizovali v rámci ČUN dva výměnné projekty pro neslyšící mládež mezi ČR a Velkou Británií, a dále mezi ČR, Slovenskem, Francií a Maďarskem. Od dob studií na VŠ příležitostně vystavuji své malby na národních nebo mezinárodních festivalech neslyšících a ilustracemi přispívám do časopisů nebo různých projektů pro neslyšící. Kromě toho mne baví cestování, poznávání nových věcí, rekreační sport, společnost a kultura neslyšících, četba, a také čas, který trávím se svými dětmi.

Jan Kubík

skupinové aktivity

Pavla Černá

skupinové aktivity

Jmenuji se Pavla Černá, nastoupila jsem do České unie neslyšících,z.ú. v roce 2018 v červnu. Pracuji jako pracovník v sociálních službách, vedu Klub neslysicich matek a jejich deti. Take dělám lektorku znakoveho jazyka. Mezi mé koníčky patří volejbal, bowling, plavání a cestování.

Marie Tomicová

skupinové aktivity

Sandra Eichlerová

skupinové aktivity

Markéta Spilková

skupinové aktivity

Lucie Stanovská

skupinové aktivity