Náš tým CSS ČUN Praha SAS

Bc. Markéta Kolínská, DiS.

Vedoucí služby a sociální pracovník

Markéta

Jmenuji se Markéta Kolínská a v České unii neslyšících pracuji od února 2018 jako sociální pracovník a od července 2018 jako vedoucí. Vystudovala jsem obor Sociální práce na Vyšší odborné škole sociálně právní v Praze. Dále jsem pokračovala v bakalářském studiu oboru Sociálně právní činnost na Vysoké škole finanční a správní. Před nástupem do ČUN jsem krátce pracovala jako pracovník přímé péče v Domově pro osoby se zdravotním postižením.

Veronika Pekárová, DiS.

sociální pracovník

Veronika

Jmenuji se Veronika Pekárová a v České unii neslyšících pracuji od ledna 2018 jako pracovník v sociálních službách a od října 2018 jako sociální pracovník. Narodila jsem se neslyšícím rodičům, takže se odmalička v komunitě Neslyšících pohybuji. Vystudovala jsem obor Sociální pedagogika na Vyšší odborné škole sociálně právní v Praze. Během studia jsem absolvovala praxi právě v České unii neslyšících. Po této zkušenosti jsem se rozhodla, že bych se práci s neslyšícími chtěla dále věnovat. Nyní studuji bakalářský obor Speciální pedagogika – vychovatelství na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.

Mgr. František Šmolík

sociální pracovník

František

Jmenuji se František Šmolík a pracuji jako sociální pracovník v České unii neslyšících od dubna 2008.
Vystudoval jsem magisterské studium Sociální politiky a Sociální práce na Masarykově univerzitě v Brně. Již od svých 9 let jsem věděl, že se budu chtít naučit český znakový jazyk po zhlédnutí Televizního klubu neslyšících. Sám mám oboustrannou praktickou hluchotu kompenzovanou sluchadly a s neslyšícími komunikuji v českém znakovém jazyce. Život mě zavedl do komunity neslyšících. Mou specialitou v SAS ČUN Praha z.ú. jsou finance a vedu kurz “Moje peněženka”.

Mgr. Monika Ťuláková

lektor skupinové aktivity

Monika

Jmenuji se Monika Ťuláková, nastoupila jsem do České Unie neslyšících v roce 2015. Pracuji jako pracovník v sociálních službách, vedu Klub matek neslyšících dětí, dělám kurz Alternativní komunikace, provádím cvičení pro seniory a pro maminky s dětmi. V další pracovní pozici dělám vedoucího redakce časopisu Unie.

Mgr. Lenka Kučabová

lektor skupinové aktivity

Lenka

Jmenuji se Lenka Kučabová, v ČUN učím český jazyk a český znakový jazyk. V současné době dokončuji magisterské studium na VŠ v Olomouci, obor Speciální pedagogika a Český jazyk s literaturou. Kromě práce v ČUN učím na základní škole pro žáky s poruchami chování, kde učím český jazyk na 2. stupni.

Mgr. et Mgr. Iva Hay

skupinové aktivity

Iva

Jmenuji se Ivana Hay Tetauerová, v České unii neslyšících jsem pracovala již dříve jako šéfredaktorka časopisu Unie (v letech 2005-2006), nyní pracuji v redakci Unie jako redaktorka a též jako lektorka anglického jazyka pro neslyšící. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, dvojobor Speciální pedagogika – výtvarná výchova a na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze obor Čeština v komunikaci neslyšících. Mám zkušenosti s životem v Anglii, kde jsem v rámci výměnného projektu studovala na univerzitě ve Wolverhamptonu, obor ilustrace pro děti a mládež, ilustrace do časopisů, BSL (British Sign Language = Britský znakový jazyk) a angličtinu. S Martinem Novákem jsme v minulosti též zorganizovali v rámci ČUN dva výměnné projekty pro neslyšící mládež mezi ČR a Velkou Británií, a dále mezi ČR, Slovenskem, Francií a Maďarskem. Od dob studií na VŠ příležitostně vystavuji své malby na národních nebo mezinárodních festivalech neslyšících a ilustracemi přispívám do časopisů nebo různých projektů pro neslyšící. Kromě toho mne baví cestování, poznávání nových věcí, rekreační sport, společnost a kultura neslyšících, četba, a také čas, který trávím se svými dětmi.

Martin Ťulák

skupinové aktivity

Martin

Jmenuji se Martin Ťulák, jsem neslyšící odmala a vyrostl jsem ve Zlíně, kde jsem hrál závodně fotbal. Navštěvoval jsem školu ve Valašském Meziříčí, kde jsem odmaturoval v oboru Počítačové systémy a aplikovaná elektrotechnika. V dospělosti jsem se přestěhoval do Prahy, kde nyní žiju se svou rodinou. V České unii neslyšících pracuji jako lektor počítačů pro neslyšící.