Pojďte k nám

TiskČeská unie neslyšících pořádala 21. 6.2015 festival Pojďte k nám na náměstí Stará náves na Praze 18 v Letňanech. Na festivalu vystoupili nejen neslyšící umělci, ale i profesionálové, kteří chtěli podpořit svou uměleckou činností tuto kulturu.

Festival byl koncipován tak, že každý si najde prostor, který ho osloví. Celá akce probíhala od 10:00 do 19:00. Na pódiu se představili tanečníci, kouzelníci, zpěváci a storytelling ve znakovém jazyce, krasojízda, pole dance, akrobacie, hip hop, bojové umění, street dance, šermíři, orientální tance, flamenco a mnoho dalšího.

Speciálním a váženým hostem byla zpěvačka Helena Vondráčková, která předala cenu vítězi soutěže Hledáme tiché talenty. Akce byla tlumočena do českého znakového jazyka a simultánně přepisována. Hlavní program moderovala Eva Hronková a Marie Mašláňová.

V rámci akce bylo připraveno mnoho soutěží, do kterých věnovali ceny naši sponzoři, každý si odnesl malou vzpomínku na tento festival.

Diváci se také mohli zúčastnit soutěže o voucher na kurz znakového jazyka v hodnotě 4000 Kč, dle vlastního výběru v Praze, Brně, Ostravě, Liberci či dalších městech. Po celý den si diváci mohli vyzkoušet a naučit se několik frází z českého znakového jazyka.

Děkujeme všem sponzorům, kteří projekt podpořili: finanční podpora Nadační fond Allianz a Raiffeisen bank, věcné dary věnovaly Česká spořitelna do domu, Billa, Nadace ČEZ, Signal, Dove, Timotei, Radox, Algida a mediální podporu český rozhlas Regina a Region.

 

pojd_2       pojd_1

pojd_4       pojd_3