Naši lektoři ZJ Praha a Středočeský kraj

Bc. Valérie Losíková

V listopadu 2017 jsem nastoupila do České unie neslyšících. Zodpovědně a s nadšením vyřizuji emaily i telefonáty od zájemců o kurzy Českého znakového jazyka. Také koordinuji tým lektorů a podílím se na zkvalitnění výuky. Díky studiu na FTK v Olomouci jsem se začala o znakový jazyk zajímat, jelikož mezi mými spolužáky byli i neslyší. Na přednášce o osobách se specifickými potřebami mě zaujala tato myšlenka: „Když promluvíte k člověku jazykem, kterému rozumí, mluvíte k jeho hlavě. Když k němu promluvíte jeho vlastním jazykem, mluvíte s jeho srdcem.“

Mgr. Lenka Richterová

lenka

V ČUN Praha pracuji od roku 2014. Svá studijní léta jsem prožila v Brně, kde jsem se také dostala ke kurzům ZJ pro běžnou veřejnost jako brigádnice. Práce mě bavila, protože jsem komunikativní typ a ráda potkávám nové lidi. A ráda učím veřejnost něco nového, tak mě to pak také inspirovalo a nastoupila jsem do ČUN Praha. Současně jsem také dostudovala vysokou školu obor speciální pedagogiku. Učím zde znakový jazyk až dosud. Potkávám zde zajímavé lidi, což mě velmi obohacuje.

Mgr. Lenka Kučabová

Lenka

Jmenuji se Lenka Kučabová, v České unii neslyšících pracuji již několik let. Jsem nedoslýchavá, narodila jsem se v neslyšící rodině a od malička používám jak znakový, tak mluvený jazyk. Úspěšně jsem absolvovala magisterské studium Speciální pedagogiky se znakovým jazykem na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2013 jsem získala akreditované osvědčení pro lektory znakového jazyka. Nyní dokončuji magisterské studium Českého jazyka s literaturou na Univerzitě Palackého v Olomouci. Mezi mé záliby patří sport a cestování. V budoucnu bych se ráda věnovala znakovému jazyku více odborně, protože je to nádherný, i když složitý jazyk.

Eva Kastnerová

Eva

Narodila jsem se v Brně, kde jsem vychodila základní školu pro žáky se sluchovým postižením. Já a moje o devět let starší sestra, Lucie Štefková, která v České unii neslyšících působí jako jazyková korektorka časopisu UNIE, jsme obě neslyšící. Naši rodiče jsou slyšící.

Odmaturovala jsem na Střední pedagogické škole v Hradci Králové, poté jsem docházela na studia na Masarykově univerzitě v Brně. Studia jsem nedokončila, neboť jsem dala přednost mateřství a zakládání rodiny.

V současné době pracuji jako editorka v časopise UNIE při překladu textů z českého jazyka do českého znakového jazyka. Překládaná videa můžete spatřit jak na webu ČUN, tak i facebookové stránce časopisu UNIE.

Nyní jsem již dvojnásobnou matkou a milující manželkou. S rodinou bydlím v Lounech, v krásné přírodě Českého středohoří. Vyznávám alternativní životní styl, intenzivně se zabývám ekologií, neboť mi záleží na životním prostředí. Snažím se vytvářet co nejméně odpadu a třídit jej, ekologicky prát nebo mýt nádobí s pomocí ekologických prostředků.

Mezi mé zájmy patří i zdravá výživa, kdy se snažím vyhýbat GMO potravinám či průmyslově zpracovaným potravinám apod.
Již odmalička velmi ráda sportuji – hraji florbal, volejbal, ráda plavu nebo jezdím na snowboardu, na kole nebo na kolečkových bruslích. Dělá mi dobře být ve společnosti neslyšících kamarádů, získávat nové informace a zkušenosti. Nejraději ale trávím svůj volný čas s rodinou.

Laděna Bůžková

Do České unie neslyšících jsem nastoupila v listopadu 2017 na pozici lektorky. Do 20 let jsem s ostatními komunikovala verbálně a pomocí odezírání. Díky mám přátelům jsem se později naučila používat také znakový jazyk. Ráda trávím čas s rodinou i přáteli, třeba při mých oblíbených sportech, kterými jsou lyžování, turistika, vodní aktivity a cestování

Marie Basovníková

foto

text…

Pavla Černá

Jmenuji se Pavla Černá, jsem na mateřské dovolené s mým synkem, ale díky podpoře přítele jsem mohla od června 2018 nastoupit do České unie neslyšících. Vyučuji kurzy Českého znakového jazyka a podílím se na zpracovávání videí. Do Prahy jsem se přestěhovala po absolvování střední školy. Mezi mé koníčky patří volejbal, bowling, plavání a cestování.

Eva Černá

eva

Jsem nedoslýchavá, pocházím ze Slovenska z Bratislavy, žiji už dlouhou dobu v ČR. Moje rodiče jsou z generace neslyšících. Ovládám český znakový jazyk a dorozumím se odezíráním i mluvou.
Do Česka jsem se přestěhovala po svatbě před 11 lety s manželem a třemi dětmi a se svou maminkou, a v Praze žiji již od roku 2010. V naší rodině se český znakový jazyk neustále používá.
Do České unie neslyšících jsem nastoupila v únoru 2017 jako lektorka znakového jazyka.