Náš tým CSS ČUN Brno SAS

Bc. Ivana Toulová

Jmenuji se Ivana Toulová. V České unii neslyšících pracuji od roku 2019 jako vedoucí sociálně aktivizačních služeb a zároveň mám na starosti všechny náležitosti, které se týkají naší pobočky. Ačkoliv jsem vystudovala vysokoškolské vzdělání v textilním směru, ke komunitě lidí s handicapem sluchu jsem tíhla od malička, jelikož mám pro to svoje osobní důvody. Tato práce mě naplňuje, jelikož zde můžeme pomáhat druhým. Ve volném čase se zajímám o esoteriku, módu, cestování a motosport. V současné době se k zaměstnání věnuji magisterskému studiu, které mě stále posouvá vpřed. Řídím se mottem: Per aspera ad astra.

Gabriela Pecová (mateřská dovolená)

Jmenuji se Gabriela Pecová a v České unii neslyšících pracuji od roku 2015/2016 jako odborný pracovník mající v náplni lektorování českého znakového jazyka a práci pod aktivizačními sociálními službami. Jsem sluchově postižená – praktická hluchota vykompenzovaná kochleárním implantátem. Ovládám bilingvální komunikaci, svoje znalosti ráda předávám dál a pomáhám ostatním, kteří mají podobné problémy a potřebují pomoct. Klientům nabízím kurz odezírání a poskytuji přednášky ( cestopisné, odborné, zajímavé atd..) pro mladé v rámci sociálních aktivizačních službách. V kurzech znakového jazyka jsem (v zastoupení za mateřskou) garantem a mám na starost Moravskoslezský kraj. Učím všechny moduly 1. – 4. modul. Dále mám na starost e-learning, výukové materiály pro studenty znakového jazyka. Nemám žádné vyhraněné zájmy, jsem všestranná, otevřená k naučení a sbírání nových zkušeností. Nejvíce mě ale baví fotografování a cestování. .

Ondřej Jeřábek

Jmenuji se Ondřej Jeřábek a v České unii neslyšících pracuji od roku 2017 jako sociální pracovník a zároveň se také věnuju sociálně aktivizačním službám, konkrétně pohybovým cvičením pro neslyšící seniory a v klubu Mišák neslyšícím maminkám s dětmi. Práce s klienty se sluchovým postižením mě zaujala od prvního okamžiku a největší odměnou pro mě je dělat ostatním radost. Navíc komunita lidí se sluchovým postižením je velmi specifická a zajímavá především. Volný čas pro mě znamenají koníčky a ty jsou: fotbal, běhání, MTB jízda na kole, saunování a poslech kvalitní hudby.

Mgr. Silvie Benešová Ph.D

Jmenuji se Silvie Benešová, ale přátelé mi říkají Sisi. Od narození mám praktickou hluchotu, nosím sluchadlo a odezírám jako samuraj první třídy. V České unii neslyšících pracuji na částečný úvazek od r. 2017 jako odborný pracovník, vedu kurzy odezírání a pořádám pravidelné zdravotnické přednášky. Klientům též nabízím konzultace či rady z oblasti práva, medicíny atd. Můžete se mě na cokoliv zeptat, ráda Vám poradím či vysvětlím potřebné. Mým úkolem je Vám též pomáhat s nástrahami českého jazyka a vymýšlet zajímavé akce ve spolupráci s ostatními kolegy z ČUN, aby Vám nezakrněly mozkové závity.
Jsem milovnicí sladkostí a cestování. Ráda čtu historické romány a miluji český jazyk s jeho neuvěřitelnou variabilitou a hrátky se slovy. Navíc zbožňuji Francii a vše francouzské.

Petra Gluchová

Jmenuji se Petra Gluchová a v České unii neslyšících pracuji od roku 2017 jako pracovník v sociálních službách a jako lektorka znakového jazyka.
Vedu úterní přednášky pro seniory. Souběžně se svojí prací ještě v současné době studuji na Masarykově univerzitě obor Sociální pedagogika. Tento obor úzce souvisí s moji prací sociální pracovnice, která je mně blízká. Věřím, že i díky studiu získám užitečné teoretické znalosti, které budu moci uplatnit ve svém zaměstnání i prakticky. Práce lektorky znakového jazyka mně velmi uspokojuje, mám ráda přímý kontakt s lidmi a možnost předávat jim své zkušenosti a dovednosti. Mým velkým cílem je, aby slyšící lidé rozuměli našemu mateřskému jazyku – a to znakovému jazyku. Ze své vlastní zkušenosti při studiu ve slyšícím prostředím vím, jak je velmi důležité a potřebné vzájemné porozumění a dobrá komunikace. Ve volném čase se aktivně věnuji pantomimě v souboru Pantomima S. I. Brno. Myslím si, že právě pantomima umí beze slov spojovat svět slyšících i neslyšících. Mám ráda kolektivní sporty, četbu,cestování snowboarding a relaxing v přírodě. Mým cílem je pomáhat neslyšícím a to všem věkovým skupinám – dětem, mladým, dospělým nebo seniorům. Organizovat pro ně dle jejich zájmu různé přednášky, zážitkové programy, které by obohatily jejich život o nové informace i prožitky.

David Podsedník

Jmenuji se David Podsedník a v České unii neslyšících pracuji od roku 2005 jako pracovník v sociálních službách.
Pracuji jako lektor počítačové kurzy také i na chytré telefony. Většina neslyšících klientů se potřebuje v českém znakové jazyce dozvědět více informace např. o konkrétní aplikaci nebo dozvědět o další zajímavé i speciální funkce v chytrém telefonu i na PC či tabletech. Neslyšící se dozvěděli, že pracuji jako servisní technik a prodejce v oblasti IT. Dozvěděl jsem se, že neslyšící mají různé bariéry komunikovat se slyšícíma prodavačem nebo se slyšícíma opravářem. Jsou rádi, že mohou přijít za mnou a obrátit se na různé rady a tipy, popřípadě i s opravou, kterou rád dělám.
Mé zájmy je cyklo tůra, pěšmo tůra, plavání, wellness, práce na zahradě, práce ve vinici a cestování v různých světových pralesích.

Irena Maňaková

text se připravuje…

Robert Zaoral

text se připravuje…