Náš tým CSS ČUN Brno SAS

Ing. Ivana Toulová

Jmenuji se Ivana Toulová. V České unii neslyšících pracuji jako vedoucí
sociálně aktivizačních služeb a zároveň mám na starosti všechny
náležitosti, které se týkají naší pobočky. Vystudovala jsem Technickou
univerzitu v Liberci a poté Vysokou školu obchodní v Praze. Tato práce mě
naplňuje, jelikož zde můžeme pomáhat druhým. Ve volném čase se zajímám o
esoteriku, módu a cestování. Řídím se mottem Per aspera ad astra.

David Podsedník

Jmenuji se David Podsedník a v České unii neslyšících pracuji od roku 2005 jako pracovník v sociálních službách.
Pracuji jako lektor počítačové kurzy také i na chytré telefony. Většina neslyšících klientů se potřebuje v českém znakové jazyce dozvědět více informace např. o konkrétní aplikaci nebo dozvědět o další zajímavé i speciální funkce v chytrém telefonu i na PC či tabletech. Neslyšící se dozvěděli, že pracuji jako servisní technik a prodejce v oblasti IT. Dozvěděl jsem se, že neslyšící mají různé bariéry komunikovat se slyšícíma prodavačem nebo se slyšícíma opravářem. Jsou rádi, že mohou přijít za mnou a obrátit se na různé rady a tipy, popřípadě i s opravou, kterou rád dělám. Mé zájmy je cyklo tůra, pěšmo tůra, plavání, wellness, práce na zahradě, práce ve vinici a cestování v různých světových pralesích.

Šárka Sokolová, DiS.

Jmenuji se Šárka Sokolová, v České unii neslyšících pracuji od 2019 jako pracovník v sociálních službách. Vedu klub Mišák, cvičení paměti a kreativity. Jsem neslyšící už odmalička a ovládám znakový jazyk. Pracovala jsem jako zubní technik, hodně mi chyběla komunikace s neslyšícími. A právě proto chci pracovat tady a sbírat pořád nové zkušenosti. Hlavní je, že můžu pracovat mezi lidmi, se kterými mohu používat znakový jazyk. Taky díky vám můžu vymýšlet a přemýšlet, co mám pro vás a děti připravit. Moje hobby je sport, turistika, rodina.

Stanislava Ševčíková, Ph.D.

Jmenuji se Stanislava Ševčíková a v České unii neslyšících pracuji jako
sociální pracovnice. Mám na starosti dokumentaci sociální služby a podílím
se také na vyhledávání možností získat pro naši organizaci peníze. Obrátit
se na mě můžete v jakýchkoli případech, kdy se cítíte v nouzi, vždy se vám
pokusím naslouchat a pomohu hledat řešení, ať už praktickou informací nebo
doporučením jiného odborníka. Ve svém volném čase ráda cestuji, mám ráda
výtvarné umění, filmy a čtení. Ráda plavu, hraji bowling a praktikuji
nordic walking. Mezi mé oblíbené činnosti patří i spánek.

Mgr. Renata Pražáková

Jmenuji se Renáta Pražáková. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (obor Vychovatelství osob vyžadující zvláštní péči) a doplňující studium na UK v Praze (Rozdílové studium učitelství na speciálních školách pro vychovatele). Dvacet let jsem pracovala jako speciální pedagog v pedagogicko-psychologické poradně. Od podzimu roku 2019 jsem navštěvovala jako dobrovolník organizace pomáhající neslyšícím. Jejich světem jsem byla natolik okouzlena, že jsem si začala hledat možnost pracovního uplatnění v této oblasti. Od dubna 2021 jsem zaměstnaná v České unii neslyšících jako pracovník v sociálních službách. Jsem vděčná za příležitost pracovat tam, kde se mohou tyto světy vzájemně obohacovat. Učím se český znakový jazyk. Mezi mé záliby patří fotografování, cestování, sport, tanec, alternativní medicína.

Mgr. Tomáš Sklenák

V České unii neslyšících jsem zatím nováčkem a budu mít na starosti vše, co se týká informačních technologií (IT). V aktuální době se IT šíří do všech oblastí lidského života, hodně nám pomáhají, ale také nám můžou uškodit. Proto je důležitá prevence, jak se před kybernetickými útoky a podvody bránit. A naopak jak počítače, chytré technologie využívat v běžném životě. A to v českém znakovém jazyce, v přirozeném jazyce našich neslyšících klientů, formou přednášek, workshopů a konzultací. Vystudoval jsem na Masarykově univerzitě informatiku a pracuji jako učitel odborných předmětů v oboru Informační technologie na střední škole Gellnerka. Mezi mé zájmy patří například četba, badminton, jízda na horském kole a samozřejmě IT.