Náš tým CSS ČUN Brno SAS

Bc. Kateřina Kynclová

Kateřina Kynclova

Jmenuji se Kateřina Kynclová a v České unii neslyšících pracuji od roku 2017 jako sociální pracovník a zároveň jako vedoucí sociálně aktivizační služby.
Práce s neslyšícími pro mě byla novinkou a dostala jsem se k ní přes znakový jazyk, který mě velmi baví a s jehož studiem pokračuji i teď.
Společně s kolegou Ondřejem vedeme Klub “Mišák” pro maminky s dětmi.
Ve svém volném čase ráda cestuji, pletu a čtu severské detektivky.

Gabriela Pecová

Jmenuji se Gabriela Pecová a v České unii neslyšících pracuji od roku 2015/2016 jako odborný pracovník mající v náplni lektorování českého znakového jazyka a práci pod aktivizačními sociálními službami. Jsem sluchově postižená – praktická hluchota vykompenzovaná kochleárním implantátem. Ovládám bilingvální komunikaci, svoje znalosti ráda předávám dál a pomáhám ostatním, kteří mají podobné problémy a potřebují pomoct. Klientům nabízím kurz odezírání a poskytuji přednášky ( cestopisné, odborné, zajímavé atd..) pro mladé v rámci sociálních aktivizačních službách. V kurzech znakového jazyka jsem (v zastoupení za mateřskou) garantem a mám na starost Moravskoslezský kraj. Učím všechny moduly 1. – 4. modul. Dále mám na starost e-learning, výukové materiály pro studenty znakového jazyka. Nemám žádné vyhraněné zájmy, jsem všestranná, otevřená k naučení a sbírání nových zkušeností. Nejvíce mě ale baví fotografování a cestování. .

Ondřej Jeřábek

Jmenuji se Ondřej Jeřábek a v České unii neslyšících pracuji od roku 2017 jako sociální pracovník a zároveň se také věnuju sociálně aktivizačním službám, konkrétně pohybovým cvičením pro neslyšící seniory a v klubu Mišák neslyšícím maminkám s dětmi. Práce s klienty se sluchovým postižením mě zaujala od prvního okamžiku a největší odměnou pro mě je dělat ostatním radost. Navíc komunita lidí se sluchovým postižením je velmi specifická a zajímavá především. Volný čas pro mě znamenají koníčky a ty jsou: fotbal, běhání, MTB jízda na kole, saunování a poslech kvalitní hudby.

Petra Gluchová

Jmenuji se Petra Gluchová a v České unii neslyšících pracuji od roku 2017 jako pracovník v sociálních službách a jako lektorka znakového jazyka.
Vedu úterní přednášky pro seniory. Souběžně se svojí prací ještě v současné době studuji na Masarykově univerzitě obor Sociální pedagogika. Tento obor úzce souvisí s moji prací sociální pracovnice, která je mně blízká. Věřím, že i díky studiu získám užitečné teoretické znalosti, které budu moci uplatnit ve svém zaměstnání i prakticky. Práce lektorky znakového jazyka mně velmi uspokojuje, mám ráda přímý kontakt s lidmi a možnost předávat jim své zkušenosti a dovednosti. Mým velkým cílem je, aby slyšící lidé rozuměli našemu mateřskému jazyku – a to znakovému jazyku. Ze své vlastní zkušenosti při studiu ve slyšícím prostředím vím, jak je velmi důležité a potřebné vzájemné porozumění a dobrá komunikace. Ve volném čase se aktivně věnuji pantomimě v souboru Pantomima S. I. Brno. Myslím si, že právě pantomima umí beze slov spojovat svět slyšících i neslyšících. Mám ráda kolektivní sporty, četbu,cestování snowboarding a relaxing v přírodě. Mým cílem je pomáhat neslyšícím a to všem věkovým skupinám – dětem, mladým, dospělým nebo seniorům. Organizovat pro ně dle jejich zájmu různé přednášky, zážitkové programy, které by obohatily jejich život o nové informace i prožitky.

David Podsedník

Jmenuji se David Podsedník a v České unii neslyšících pracuji od roku 2005 jako pracovník v sociálních službách.
Pracuji jako lektor počítačové kurzy také i na chytré telefony. Většina neslyšících klientů se potřebuje v českém znakové jazyce dozvědět více informace např. o konkrétní aplikaci nebo dozvědět o další zajímavé i speciální funkce v chytrém telefonu i na PC či tabletech. Neslyšící se dozvěděli, že pracuji jako servisní technik a prodejce v oblasti IT. Dozvěděl jsem se, že neslyšící mají různé bariéry komunikovat se slyšícíma prodavačem nebo se slyšícíma opravářem. Jsou rádi, že mohou přijít za mnou a obrátit se na různé rady a tipy, popřípadě i s opravou, kterou rád dělám.
Mé zájmy je cyklo tůra, pěšmo tůra, plavání, wellness, práce na zahradě, práce ve vinici a cestování v různých světových pralesích.

Lucie Štefková

Lucie

Narodila jsem se jako neslyšící slyšícím rodičům. Mám sestru, též neslyšící. Absolvovala jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, dvojobor Český jazyk a literatura – speciální pedagogika.

Od roku 2006 působím jako odborná pracovnice Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky na Masarykově univerzitě v Brně. Působila jsem i na Střední škole pro sluchově postižené v Brně jako učitelka češtiny, kam jsem se nyní vrátila.

V letech 2000-2003 jsem působila jako šéfredaktorka tehdy tištěného časopisu pro neslyšící UNIE, nyní zde působím jako korektorka UNIE, dále jako pracovník v sociálně aktivizačních službách, vedu kurz Čeština pro mládež a kurz Čtení pro seniory.

Jsem i lektorkou českého jazyka a spoluautorkou několika e-learningových kurzů českého jazyka pro neslyšící, podílela jsem se a stále podílím na různých projektech týkajících se výuky a vzdělávání nejen v oblasti jazyků.

Mezi mé záliby patří čtení a příroda, tyto zaujímají první příčky, ráda také posedím s přáteli u dobrého jídla a kávy. Nemám problém tancovat v dešti a zajímají mne východní filozofie, jóga a duchovno. Jako mladá jsem dost cestovala a hrála pantomimu, se založením rodiny to ustoupilo do pozadí. Nevylučuji ale, že se k tomu někdy vrátím. Avšak nejvíc pro mne je rodina a moji chlapci. I když mi někdy přerůstají přes hlavu 🙂