Poznejte nás

poznejte_nas_A16. 6. 2014 se na náměstí Jiřího z Poděbrad na Praze 3 uskutečnil festival umělecké tvorby a kultury neslyšících. Na festivalu vystoupili nejen neslyšící umělci, ale i profesionálové, kteří chtěli podpořit svou uměleckou činností tuto kulturu. Festival byl koncipován tak, že každý si našel prostor, který ho osloví. Celá akce probíhala od 10:00 do 18:00.

Na pódiu se představili tanečníci, kouzelníci, zpěváci a storytelling ve znakovém jazyce, krasojízda, akrobacie, pantomima, step, akrojóga, breakdance, bojové umění, street dance a mnoho dalšího. Speciální host: In Motion – parkurové vystoupení.
Celá akce byla tlumočena do znakového jazyka. Nikdo tedy nemusel mít strach z komunikace. Hlavní program moderovala Eva Hronková, mladá začínající herečka. V rámci akce bylo připraveno mnoho soutěží, do kterých věnovali ceny naši sponzoři, každý si odnesl malou vzpomínku na tento festival.

Diváci se také mohli zúčastnit soutěže o voucher na kurz znakového jazyka v hodnotě 4000 Kč. Po celý den si diváci mohli vyzkoušet a naučit se několik frází z českého znakového jazyka. V rámci akce proběhlo semifinále soutěže „Hledáme Tiché talenty“, kde porota vybere talentované umělce do finálového kola.

Dále v rámci festivalu proběhlo několik workshopů, výtvarná dílna, žonglování, parkur, yoyo, sport sbližuje. Doprovodný program plný zábavy a názorných ukázek ze života neslyšících. Na závěr akce proběhla velká dražba obrazů od začínajících výtvarníků (slyšících i neslyšících). Výtěžek z této akce půjde na podporu kultury neslyšících.

 

poznej_2 poznejpoznej_1 IMGP5997

Rádi bychom jménem České unie neslyšících poděkovali městské části Praha 3, jelikož jsme mohli uspořádat akci, na kterou s námi budou snad všichni dlouho vzpomínat. Dne 6. 6. 2014 jsme si mohli užít den plný zábavy, kde jsme viděli tanečníky, akrobaty, umělce, mohli jsme soutěžit a vidět soutěž Hledáme Tiché talenty. Na Náměstí Jiřího z Poděbrad bylo už z dálky vidět modrou barvu a my jsme tak s veřejností mohli překonávat nejen komunikační bariéry mezi světem slyšících a neslyšících osob.
Velké poděkování patří také všem účinkujícím, kteří naši akci podpořili nejen svým vystoupením, ale především že vystoupili bez nároku na honorář.