Kurzy

Česká unie neslyšících realizuje vzdělávací aktivity jak pro osoby se sluchovým postižením tak pro veřejnost. Kurzy probíhají buď na základě pravidelně realizovaných harmonogramů (od září do června) nebo na základě individuálních domluv se zájemci kdekoliv v České republice. Veškeré vzdělávání je zaměřeno na problematiku osob se sluchovým postižením.

Mezi nabídku kurzů patří:

Kurzy českého znakového jazyka

Kurzy znakového jazyka jsou určeny široké veřejnosti. Pro všechny, kteří z jakýchkoli důvodů potřebují nebo chtějí objevit svět, kde k tomu, abyste se domluvili, potřebujete zejména svoje ruce, mimiku a gesta. Svět, který je sice tichý, ale neméně barvitý než ten náš.
Všechny kurzy vyučují samy osoby se sluchovým postižením, převážně rodilí mluvčí znakového jazyka. Celkem máme cca více než 25 lektorů po celé ČR a snažíme se pokrýt Vaše potřeby.
V jednom kurzu je maximálně 8 osob (čím více osob je v kurzu, tím méně se Vám může lektor věnovat).
Pravidelně vyučujeme v těchto městech: Praha, Ostrava, Brno, Třebíč, Jihlava, Ústí nad Labem, Zlín, Kroměříž, Karlovy Vary a Liberec, kde pro Vás otvíráme nové vypsané rekvalifikační kurzy znakového jazyka vždy od září (pro roční kurz 80 hodin) a od září a února (pro semestrální kurz 80 hodin).
Výuku jsme schopní v případě zájmu větší skupiny (cca 5 zájemců) zajistit kdekoliv v ČR. Kurzy vyučujeme pro školy, firmy a skupinové zájemce. Máme i připravené speciální kurzy zaměřené na zdravotnictví, školství, policii a další.

Druhy nabízených kurzů znakového jazyka:

Kurzy pro osoby pracující v sociálních službách dle zákona č. 108/2006 Sb.

Osvětové kurzy