Fotokurz II. 2023

Ve dnech 19.–20. listopadu 2022 se v ČUN Praha konal víkendový fotokurz pro neslyšící v rámci projektu Czech Deaf Art 3+1 za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Do Prahy se sjeli neslyšící kurzisté z celé ČR a pod vedením neslyšícího fotografa a lektora Jaroslava Kleina se učili základům fotografie, kompozice a portrétového focení, jak v teorii, tak v praxi.

První den se v Havlíčkově ulici věnovali teorii a také si vzájemně představili své fotoaparáty a diskutovali o jejich funkcích. Po obědě se vydali do terénu, do historického centra Prahy na Kampě, vyzkoušet si focení modelky, jíž byla Jolana Půlpánová.

Druhý den se s lektorem pro změnu sešli v Dlouhé ulici, promítli si své snímky a diskutovali nad nimi. Proběhla i další teoretická část kurzu, během níž se účastníci mohli lektora ptát na cokoliv, co je v oblasti fotografování zajímalo. Po obědě si mohli vyzkoušet portrétové fotografování uvnitř v ateliéru ČUN Praha. Ke konci fotokurzu jsme společně pomáhali každému z kurzistů vybrat ty nejpovedenější snímky, jež jsme nechali hromadně vyvolat ve velkém formátu a jež jsou nyní od prosince až do konce ledna k vidění na fotovýstavě v ČUN Praha.

Více o průběhu fotokurzu se dočtete v časopise UNIE:

Reportáže na Facebooku Czech Deaf Art 3+1: