Simultánní přepis mluvené řeči pro osoby se sluchovým postižením na vybraných pobočkách Komerční banky

Komerční banka zvyšuje přístupnost svých služeb početné skupině osob se sluchovým postižením. Na vybraných pobočkách mohou tito lidé nově a zcela samostatně komunikovat s pracovníky banky, a to díky bezplatné službě Online simultánní přepis mluvené řeči. Tuto nezastupitelnou komunikační službu provozuje sociální firma Transkript online s.r.o., která je úspěšným zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením.

Služba nevyžaduje od svých uživatelů žádné technické znalosti ani vlastní pomůcky: klient se sluchovým handicapem požádá pracovníka pobočky o přepis mluvené řeči, ten se telefonicky spojí s přepisovatelem společnosti Transkript online a jednání může začít.

Klient sleduje doslovný přepis řeči pracovníka na monitoru jeho počítače, může se kdykoli ptát a bezprostředně reagovat na podávané informace. Oba účastníci jednání tak mají jistotu, že nedošlo v důsledku chybějící sluchové zpětné vazby klienta k nedorozumění, byly předány všechny potřebné informace a klient správně porozuměl provedeným bankovním úkonům.

Pilotní provoz služby je spuštěn od 1. června, a to na následujících pobočkách banky:

KB: Na Příkopě 33, Na Příkopě 969/33, 110 00 Praha 1 – Staré Město

KB: U Průhonu 1516/32, 170 04 Praha 7

KB: 5. května 1357/2, 461 77 Liberec

KB: Tř. T. Bati 152/19, 761 20 Zlín

KB: nám. Svobody 92/21, 631 31 Brno.