Naši pracovníci TS Liberecký kraj

Bc. Filip Machač

Vedoucí a tlumočník znakového jazyka

Filip

V České unii neslyšících v Liberci pracuji od března 2019. Předtím jsem pracoval jako tlumočník ve škole pro neslyšící v Hradci Králové a tlumočil jsem také v komunitní oblasti pro Centrum zprostředkování tlumočení neslyšícím. Absolvoval jsem obor Čeština v komunikaci neslyšících na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studia v Praze jsem chodil na kurzy do Pevnosti a na tlumočnické kurzy do České komory tlumočníků znakového jazyka. Své vzdělání si nadále doplňuji. Práce tlumočníka mě naplňuje, protože se díky ní učím stále něco nového a potkávám nové lidi. Věnuji se také tvorbě skrytých titulků pro neslyšící a hudbě. Rád čtu, cestuji a poslouchám muziku.

Lucie Romancová

Tlumočník znakového jazyka

Lucie

Jmenuji se Lucie Romancová a v České unii neslyšících jsem již pracovala v letech 2010 – 2014, také jsem pracovala v aktivačním centru tehdejší Federace rodičů a přátel sluchově postižených, kde jsme pracovali s dětmi s vadami sluchu. Také jsem pracovala jako tlumočnice v Centru pro zdravotně postižené Libereckého kraje. Pomáhala jsem s projekty jako Znakokniha, dělala jsem zábavné workshopy ZJ jako osvětu pro děti, pro dospělé, ve školách, pro učitele středních a vyšších škol Libereckého kraje v rámci jejich vzdělávání, pro knihovníky, aj. Mám ráda přírodu, hudbu, četbu knih, kvalitní kávu a posezení u dobrého jídla s rodinou a přáteli.

Bc. Kristýna Šimková (rozená Siková)

Tlumočník znakového jazyka (na mateřské dovolené)

jitka

V České unii neslyšících v Liberci jsem začala pracovat v srpnu 2014 po absolvování oboru Čeština v komunikaci neslyšících na Karlově univerzitě v Praze. Na kurzy českého znakového jazyka jsem začala chodit během střední školy a mými prvními učiteli byli páni Roman Vránek a Karel Redlich. Během studia v Praze jsem chodila na kurzy do Pevnosti a na tlumočnické kurzy do České komory tlumočníků znakového jazyka. Práce tlumočníka mě baví, ráda tlumočím v komunitním tlumočení i ve škole.