Náš tým CSS ČUN Brno SAS

Bc. Ivana Toulová

Jmenuji se Ivana Toulová. V České unii neslyšících pracuji od roku 2019 jako vedoucí sociálně aktivizačních služeb a zároveň mám na starosti všechny náležitosti, které se týkají naší pobočky. Ačkoliv jsem vystudovala vysokoškolské vzdělání v textilním směru, ke komunitě lidí s handicapem sluchu jsem tíhla od malička, jelikož mám pro to svoje osobní důvody. Tato práce mě naplňuje, jelikož zde můžeme pomáhat druhým. Ve volném čase se zajímám o esoteriku, módu, cestování a motosport. V současné době se k zaměstnání věnuji magisterskému studiu, které mě stále posouvá vpřed. Řídím se mottem: Per aspera ad astra.

Mgr. Silvie Benešová Ph.D

Jmenuji se Silvie Benešová, ale přátelé mi říkají Sisi. Od narození mám praktickou hluchotu, nosím sluchadlo a odezírám jako samuraj první třídy. V České unii neslyšících pracuji na částečný úvazek od r. 2017 jako odborný pracovník, vedu kurzy odezírání a pořádám pravidelné zdravotnické přednášky. Klientům též nabízím konzultace či rady z oblasti práva, medicíny atd. Můžete se mě na cokoliv zeptat, ráda Vám poradím či vysvětlím potřebné. Mým úkolem je Vám též pomáhat s nástrahami českého jazyka a vymýšlet zajímavé akce ve spolupráci s ostatními kolegy z ČUN, aby Vám nezakrněly mozkové závity.
Jsem milovnicí sladkostí a cestování. Ráda čtu historické romány a miluji český jazyk s jeho neuvěřitelnou variabilitou a hrátky se slovy. Navíc zbožňuji Francii a vše francouzské.

David Podsedník

Jmenuji se David Podsedník a v České unii neslyšících pracuji od roku 2005 jako pracovník v sociálních službách.
Pracuji jako lektor počítačové kurzy také i na chytré telefony. Většina neslyšících klientů se potřebuje v českém znakové jazyce dozvědět více informace např. o konkrétní aplikaci nebo dozvědět o další zajímavé i speciální funkce v chytrém telefonu i na PC či tabletech. Neslyšící se dozvěděli, že pracuji jako servisní technik a prodejce v oblasti IT. Dozvěděl jsem se, že neslyšící mají různé bariéry komunikovat se slyšícíma prodavačem nebo se slyšícíma opravářem. Jsou rádi, že mohou přijít za mnou a obrátit se na různé rady a tipy, popřípadě i s opravou, kterou rád dělám. Mé zájmy je cyklo tůra, pěšmo tůra, plavání, wellness, práce na zahradě, práce ve vinici a cestování v různých světových pralesích.

Robert Zaoral

text se připravuje…

Šárka Sokolová, DiS.

Jmenuji se Šárka Sokolová, v České unii neslyšících pracuji od 2019 jako pracovník v sociálních službách. Vedu klub Mišák, cvičení paměti a kreativity. Jsem neslyšící už odmalička a ovládám znakový jazyk. Pracovala jsem jako zubní technik, hodně mi chyběla komunikace s neslyšícími. A právě proto chci pracovat tady a sbírat pořád nové zkušenosti. Hlavní je, že můžu pracovat mezi lidmi, se kterými mohu používat znakový jazyk. Taky díky vám můžu vymýšlet a přemýšlet, co mám pro vás a děti připravit. Moje hobby je sport, turistika, rodina.

Bc. Veronika Běličová

Jmenuji se Veronika Běličová. V České unii neslyšících pracuji od roku 2020 jako odborný pracovník v klubu Mišák, ve kterém se schází neslyšící/slyšící maminky s dětmi. V současné době ještě studuji na Masarykově univerzitě navazující magisterský obor Speciální pedagogika pro učitele, který ukončím státní závěrečnou zkouškou v červnu 2020. Práce, při které mohu pomáhat druhým a dělat děti šťastné, mě naplňuje a dělám ji velmi ráda. Ve volném čase si ráda zajdu na procházku se psem, zaplavit si nebo si pustím nějaký hezký film či seriál.