Náš tým CSS ČUN Brno SAS

Ing. Ivana Toulová

Jmenuji se Ivana Toulová. V České unii neslyšících pracuji jako vedoucí
sociálně aktivizačních služeb a zároveň mám na starosti všechny
náležitosti, které se týkají naší pobočky. Vystudovala jsem Technickou
univerzitu v Liberci a poté Vysokou školu obchodní v Praze. Tato práce mě
naplňuje, jelikož zde můžeme pomáhat druhým. Ve volném čase se zajímám o
esoteriku, módu a cestování. Řídím se mottem Per aspera ad astra.

David Podsedník

Jmenuji se David Podsedník a v České unii neslyšících pracuji od roku 2005 jako pracovník v sociálních službách.
Pracuji jako lektor počítačové kurzy také i na chytré telefony. Většina neslyšících klientů se potřebuje v českém znakové jazyce dozvědět více informace např. o konkrétní aplikaci nebo dozvědět o další zajímavé i speciální funkce v chytrém telefonu i na PC či tabletech. Neslyšící se dozvěděli, že pracuji jako servisní technik a prodejce v oblasti IT. Dozvěděl jsem se, že neslyšící mají různé bariéry komunikovat se slyšícíma prodavačem nebo se slyšícíma opravářem. Jsou rádi, že mohou přijít za mnou a obrátit se na různé rady a tipy, popřípadě i s opravou, kterou rád dělám. Mé zájmy je cyklo tůra, pěšmo tůra, plavání, wellness, práce na zahradě, práce ve vinici a cestování v různých světových pralesích.

Šárka Sokolová, DiS.

Jmenuji se Šárka Sokolová, v České unii neslyšících pracuji od 2019 jako pracovník v sociálních službách. Vedu klub Mišák, cvičení paměti a kreativity. Jsem neslyšící už odmalička a ovládám znakový jazyk. Pracovala jsem jako zubní technik, hodně mi chyběla komunikace s neslyšícími. A právě proto chci pracovat tady a sbírat pořád nové zkušenosti. Hlavní je, že můžu pracovat mezi lidmi, se kterými mohu používat znakový jazyk. Taky díky vám můžu vymýšlet a přemýšlet, co mám pro vás a děti připravit. Moje hobby je sport, turistika, rodina.

Stanislava Ševčíková, Ph.D.

Jmenuji se Stanislava Ševčíková a v České unii neslyšících pracuji jako
sociální pracovnice. Mám na starosti dokumentaci sociální služby a podílím
se také na vyhledávání možností získat pro naši organizaci peníze. Obrátit
se na mě můžete v jakýchkoli případech, kdy se cítíte v nouzi, vždy se vám
pokusím naslouchat a pomohu hledat řešení, ať už praktickou informací nebo
doporučením jiného odborníka. Ve svém volném čase ráda cestuji, mám ráda
výtvarné umění, filmy a čtení. Ráda plavu, hraji bowling a praktikuji
nordic walking. Mezi mé oblíbené činnosti patří i spánek.

Mgr. Renata Pražáková

Jmenuji se Renáta Pražáková. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (obor Vychovatelství osob vyžadující zvláštní péči) a doplňující studium na UK v Praze (Rozdílové studium učitelství na speciálních školách pro vychovatele). Dvacet let jsem pracovala jako speciální pedagog v pedagogicko-psychologické poradně. Od podzimu roku 2019 jsem navštěvovala jako dobrovolník organizace pomáhající neslyšícím. Jejich světem jsem byla natolik okouzlena, že jsem si začala hledat možnost pracovního uplatnění v této oblasti. Od dubna 2021 jsem zaměstnaná v České unii neslyšících jako pracovník v sociálních službách. Jsem vděčná za příležitost pracovat tam, kde se mohou tyto světy vzájemně obohacovat. Učím se český znakový jazyk. Mezi mé záliby patří fotografování, cestování, sport, tanec, alternativní medicína.