Náš tým CSS ČUN Liberec SAS

Renata Šedivá

Renata

Jmenuji se Renata Šedivá a v České unii neslyšících pracuji od roku 2012 jako pracovnice v sociálních službách a zároveň jako vedoucí sociálně aktivizační služby. O sociální práci jsem se začala aktivně zajímat až v pozdějším věku a cílová skupina neslyšících pro mě byla jasnou volbou. Mám ráda hudbu, divadlo, tanec, cestování a židovskou kulturu.

Lenka Marxová

Marxova

Jmenuji se Lenka Marxová, v České unii neslyšících pracuji od roku 2014 jako pracovník v sociálních službách. Vedu skupinové aktivity jako tvořivé dílny, cvičení pro seniory, badminton, plážový volejbal a výuku moderního tance pro maminky a II. stupeň ZŠ.

Bc. Hana Hasoňová

Hasonova

Jmenuji se Hana Hasoňová a v České unii neslyšících jsem začala pracovat v září 2017 na pozici sociální pracovník sociálně aktivizační služby. Předtím jsem pracovala v různých neziskových organizacích poskytující sociální služby, a to jak na pozici grantového a sociálního pracovníka, vedoucí osobní asistence či manažera kvality.
Vystudovala jsem na Metropolitní univerzitě (pobočka Liberec) bakalářský obor veřejná správa – právní specializace. Mezi moje záliby patří cestování, studium jazyků, kultura a vaření exotických jídel.

Barbora Zacho

Barbora

Lucie Štefková

Lucie

Narodila jsem se jako neslyšící slyšícím rodičům. Mám sestru, též neslyšící. Absolvovala jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, dvojobor Český jazyk a literatura – speciální pedagogika.

Od roku 2006 působím jako odborná pracovnice Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky na Masarykově univerzitě v Brně. Působila jsem i na Střední škole pro sluchově postižené v Brně jako učitelka češtiny, kam jsem se nyní vrátila.

V letech 2000-2003 jsem působila jako šéfredaktorka tehdy tištěného časopisu pro neslyšící UNIE, nyní zde působím jako korektorka UNIE, dále jako pracovník v sociálně aktivizačních službách, vedu kurz Čeština pro mládež a kurz Čtení pro seniory.

Jsem i lektorkou českého jazyka a spoluautorkou několika e-learningových kurzů českého jazyka pro neslyšící, podílela jsem se a stále podílím na různých projektech týkajících se výuky a vzdělávání nejen v oblasti jazyků.

Mezi mé záliby patří čtení a příroda, tyto zaujímají první příčky, ráda také posedím s přáteli u dobrého jídla a kávy. Nemám problém tancovat v dešti a zajímají mne východní filozofie, jóga a duchovno. Jako mladá jsem dost cestovala a hrála pantomimu, se založením rodiny to ustoupilo do pozadí. Nevylučuji ale, že se k tomu někdy vrátím. Avšak nejvíc pro mne je rodina a moji chlapci. I když mi někdy přerůstají přes hlavu 🙂