Náš tým CSS ČUN Praha SAS

Martina Palivcová

vedoucí CSS ČUN Praha SAS a pracovník v sociálních službách

Jmenuji se Martina Palivcová a do České unie neslyšících jsem nastoupila v lednu 2020. Už jako malé dítě mě velmi zaujal znakový jazyk a chtěla jsem se ho jednou naučit a tak jsem v polovině roku 2019 začala navštěvovat kurz českého znakového jazyka a těším se, až se budu moc v tomto jazyce domluvit s neslyšícími. Moc ráda s lidmi komunikuji a velice ráda pomáhám a práce v ČUN mi to vše splňuje.
Je to další posun v mém životě a já jsem za to velmi vděčná.

Marie Jirkovská DiS.

sociální pracovník

Jmenuji se Marie Jirkovská a v České unii neslyšících pracuji od listopadu roku 2019 jako sociální pracovník. Celý můj profesní život je založen na kontaktu s lidmi v různých odvětvích, včetně oblasti sociální péče. Problematika neslyšících mi byla vždy blízká, což postupně vedlo k myšlence porozumět životu i jazyku neslyšících. Delší dobu se učím český znakový jazyk a jako nejdůležitější považuji pomoc neslyšícím v komunikaci s okolním světem. Hledala jsem uplatnění v této oblasti a práce v České unii neslyšících mi moje přání plně splňuje. Zde se mohu dále vzdělávat a prohlubovat zkušenosti. Ve volném čase ráda čtu, trávím čas s rodinou nebo přáteli, věnuji se zahrádkářským činnostem a cestování.

Mgr. František Šmolík

sociální pracovník

František

Jmenuji se František Šmolík a pracuji jako sociální pracovník v České unii neslyšících od dubna 2008.
Vystudoval jsem magisterské studium Sociální politiky a Sociální práce na Masarykově univerzitě v Brně. Již od svých 9 let jsem věděl, že se budu chtít naučit český znakový jazyk po zhlédnutí Televizního klubu neslyšících. Sám mám oboustrannou praktickou hluchotu kompenzovanou sluchadly a s neslyšícími komunikuji v českém znakovém jazyce. Život mě zavedl do komunity neslyšících. Mou specialitou v SAS ČUN Praha z.ú. jsou finance a vedu kurz “Moje peněženka”.

Mgr. Monika Ťuláková

lektor skupinové aktivity

Monika

Jmenuji se Monika Ťuláková, nastoupila jsem do České Unie neslyšících v roce 2015. Pracuji jako pracovník v sociálních službách, vedu Klub matek neslyšících dětí, dělám kurz Alternativní komunikace, provádím cvičení pro seniory a pro maminky s dětmi. V další pracovní pozici dělám vedoucího redakce časopisu Unie.

Mgr. Lenka Kučabová

lektor skupinové aktivity

Lenka

Jmenuji se Lenka Kučabová, v ČUN učím český jazyk a český znakový jazyk. V současné době dokončuji magisterské studium na VŠ v Olomouci, obor Speciální pedagogika a Český jazyk s literaturou. Kromě práce v ČUN učím na základní škole pro žáky s poruchami chování, kde učím český jazyk na 2. stupni.

Mgr. et Mgr. Iva Hay

skupinové aktivity

Iva

Jmenuji se Ivana Hay Tetauerová, v České unii neslyšících jsem pracovala již dříve jako šéfredaktorka časopisu Unie (v letech 2005-2006), nyní pracuji v redakci Unie jako redaktorka a též jako lektorka anglického jazyka pro neslyšící. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, dvojobor Speciální pedagogika – výtvarná výchova a na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze obor Čeština v komunikaci neslyšících. Mám zkušenosti s životem v Anglii, kde jsem v rámci výměnného projektu studovala na univerzitě ve Wolverhamptonu, obor ilustrace pro děti a mládež, ilustrace do časopisů, BSL (British Sign Language = Britský znakový jazyk) a angličtinu. S Martinem Novákem jsme v minulosti též zorganizovali v rámci ČUN dva výměnné projekty pro neslyšící mládež mezi ČR a Velkou Británií, a dále mezi ČR, Slovenskem, Francií a Maďarskem. Od dob studií na VŠ příležitostně vystavuji své malby na národních nebo mezinárodních festivalech neslyšících a ilustracemi přispívám do časopisů nebo různých projektů pro neslyšící. Kromě toho mne baví cestování, poznávání nových věcí, rekreační sport, společnost a kultura neslyšících, četba, a také čas, který trávím se svými dětmi.

Jan Kubík

skupinové aktivity

Pavla Černá

skupinové aktivity

Jmenuji se Pavla Černá, nastoupila jsem do České unie neslyšících,z.ú. v roce 2018 v červnu. Pracuji jako pracovník v sociálních službách, vedu Klub neslysicich matek a jejich deti. Take dělám lektorku znakoveho jazyka. Mezi mé koníčky patří volejbal, bowling, plavání a cestování.