Tlumočení oblast Praha a Středočeský kraj

TLUMOČNICKÁ SLUŽBA JAKO SOCIÁLNÍ SLUŽBA

Nový klient
Při prvním setkání s tlumočníkem Vás informujeme o podmínkách poskytování tlumočnické služby ČUN. Pokud s našimi podmínkami budete souhlasit, požádáme Vás o vyplnění Smlouvy o poskytování tlumočnické služby a stanete se naším uživatelem. Smlouva zahrnuje Vaše jméno, adresu, datum narození, kontakt, uzavření smlouvy na dobu ne/určitou, preferovaný typ tlumočnické služby (ambulantní/terénní/oboje) a Váš podpis. Všechny informace bezpečně schraňujeme. Jsme vázáni zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Jak objednat tlumočení:
Tlumočení můžete objednávat na emailu tlumocnici@cun.cz, na telefonním čísle 774 030 771, nebo osobně v kanceláři ČUN Praha.
Pro pohodlné vyřízení objednávky můžete také využít objednávkový formulář.
Vaše objednávky vyřizujeme v průběhu pracovního dne PO – ST 8-17, ČT 9-18, PÁ 8-13.
V rámci ambulantní tlumočnické služby, kdy je tlumočník přítomen osobně v kanceláři ČUN, nemusíte tlumočení předem objednávat. Pokud však chcete mít jistotu, že se Vám bude tlumočník při Vašem příchodu hned věnovat, můžete si jej předem na sjednanou dobu také objednat.

Rozcestník s více informacemi

TLUMOČNICKÁ SLUŽBA JAKO FAKULTATIVNÍ

Pokud daná služba nenaplňuje podmínky zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách a nelze ji považovat za základní činnost registrované sociální služby, budeme muset požádat právnickou osobu či jinou fyzickou osobu (kromě osob se sluchovým postižením – ty vždy službu musí mít zdarma) či se pokusíme z jiného projektu mimo sociální službu tuto pomoc zajistit. O tom, zda je to sociální služba nebo není, rozhoduje vždy vedoucí, který vše musí posoudit na základě standardů dané sociální služby.