Naši lektoři ZJ Praha a Středočeský kraj

Eva Černá

eva

Jsem nedoslýchavá, pocházím ze Slovenska z Bratislavy, žiji už dlouhou dobu v ČR. Moje rodiče jsou z generace neslyšících. Ovládám český znakový jazyk a dorozumím se odezíráním i mluvou.
Do Česka jsem se přestěhovala po svatbě před 11 lety s manželem a třemi dětmi a se svou maminkou, a v Praze žiji již od roku 2010. V naší rodině se český znakový jazyk neustále používá.
Do České unie neslyšících jsem nastoupila v únoru 2017 jako lektorka znakového jazyka. Od března 2017 dělám vedoucího Kurzů znakového jazyka pro Prahu a Středočeský kraj.

Mgr. Lenka Richterová

lenka

V ČUN Praha pracuji od roku 2014. Svá studijní léta jsem prožila v Brně, kde jsem se také dostala ke kurzům ZJ pro běžnou veřejnost jako brigádnice. Práce mě bavila, protože jsem komunikativní typ a ráda potkávám nové lidi. A ráda učím veřejnost něco nového, tak mě to pak také inspirovalo a nastoupila jsem do ČUN Praha. Současně jsem také dostudovala vysokou školu obor speciální pedagogiku. Učím zde znakový jazyk až dosud. Potkávám zde zajímavé lidi, což mě velmi obohacuje.

Mgr. Lenka Kučabová

Lenka

Jmenuji se Lenka Kučabová, v České unii neslyšících pracuji již několik let. Jsem nedoslýchavá, narodila jsem se v neslyšící rodině a od malička používám jak znakový, tak mluvený jazyk. Úspěšně jsem absolvovala magisterské studium Speciální pedagogiky se znakovým jazykem na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2013 jsem získala akreditované osvědčení pro lektory znakového jazyka. Nyní dokončuji magisterské studium Českého jazyka s literaturou na Univerzitě Palackého v Olomouci. Mezi mé záliby patří sport a cestování. V budoucnu bych se ráda věnovala znakovému jazyku více odborně, protože je to nádherný, i když složitý jazyk.